چرا شرکت شما به روابط عمومی نیاز دارد؟

در دنیای کسب‌و‌کار، اغلب روابط‌عمومی با بازاریابی به اشتباه گرفته می‌شود. روابط عمومی و بازاریابی می‌توانند شباهت‌ها و اهداف قابل مقایسه‌ای داشته باشند، اما این دو حوزه تفاوت‌هایی هم با یکدیگر دارند که خط فصل آنهاست. روابط عمومی و بازاریابی اغلب توسط یک فرد یا یک واحد در شرکت اداره و معمولا وظایف این دو حوزه هم در همین واحد دست به دست می‌شوند. یکی دیگری را تقویت می‌کند و  سودمندی و اثرگذاری حوزه دیگر را برای رهبران آن شرکت افزایش می‌دهد. با این حال، روابط‌عمومی به اندازه بازاریابی حیاتی است و مدیران باید آن را جدی بگیرند.

روابط عمومی چیست؟

برای تعیین نقش مهم روابط‌عمومی در موفقیت شرکت، ابتدا باید هدف آن درک شود. متخصصان روابط‌عمومی با اتکا بر روابط عمومی خوب و حل مسئله، همانقدر می‌توانند در ساخت برند شما تاثیرگذار باشند که می‌توانند به بقای نام خوش شرکت نیز یاری برسانند.

*برخی از فعالیت‌های واحد روابط‌عمومی به شرح زیر است:

-ایجاد روابط رسانه‌ای

-فعالیت در شبکه‌های اجتماعی

-برنامه‌ریزی رویداد

-پیشگیری از بحران

-کنترل بحران

-همکاری با مطبوعات

-توسعه برند

-برقراری ارتباطات داخلی مثل تولید خبرنامه‌های درون سازمانی

-نوشتن سمتن سخنرانی‌ها و رزرو کردن

-سامان‌دهی مسابقات و نامزدهای جوایز

همانطور که ملاحظه می‌کنید، اولویت شماره یک متخصصان روابط‌عمومی، تولید برند و محافظت از آن است. این متخصصان با استفاده از روابط عمومی مفید و پایدار با سایر شرکت‌ها و متخصصان حوزه خود، از جمله خبرنگاران، سردبیران مجله‌ها و سیاستمداران به این امر کمک می کنند.

روابط عمومی چه تفاوتی با بازاریابی دارد؟

روابط‌عمومی بر روابط تمرکز دارد، اما موضوع اصلی بازاریابی، فروش است. برای مثال، متخصص بازاریابی ممکن است کارت‌ تخفیف منتشر و توزیع کند، اما یک متخصص روابط عمومی، می‌تواند بروشورهایی حاوی اطلاعات مفید در مورد محله‌ای که شرکت در آن واقع است، تنظیم کند و با عنوان «به محله خوش آمدید»، آنها را در دسترس مردم قرار بدهد. ترکیب تلاش‌های روابط‌عمومی و بازاریابی موفقیت شرکت شما را بسیار بیشتر از زمانی می‌کند که تنها یکی از این حوزه‌ها در شرکت‌تان فعال باشند.

چرا شرکت شما به روابط‌عمومی نیاز دارد؟

مدیرعامل یا مدیر یک شرکت در مقام خود مشغله کمی ندارد. تلاش برای داشتن شهرت خوش در جامعه، احتمالا چندان در راس اولویت‌های کاری یک مدیر قرار نمی‌گیرد، حتی اگر این کار برای بقا و موفقیت شرکت بسیار ضروری باشد. خوش‌نامی و ارائه یک تصویر جذاب از کسب‌و‌کارتان می‌تواند مشتریان بالقوه را نسبت به خدمات شما جلب کند. اگر شرکتی با جامعه خود ارتباط برقرار کند، در نتیجه شاهد افزایش فروش خواهد بود زیرا مشتریان جذب کسب‌و‌کارهایی می‌شوند که آنها را می‌شناسند و به آنها احترام می‌گذارند. به همین دلیل، همکاری یک متخصص روابط‌عمومی با شرکت شما مهم است، چه اینکه دپارتمان روابط عمومی در شرکت خود داشته باشید و چه اینکه از خدمات شرکت‌های روابط‌عمومی کمک بگیرید. در هر دو صورت، از ادغام روابط‌عمومی در امور روزمره شرکت خود پشیمان نخواهید شد.

منبع:

https://www.axiapr.com/blog/why-your-company-needs-public-relations

0 Points


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *