۵ پیشنهاد بازاریابی برای کسب و کارهای کوچک در سال ۲۰۲۰

رقابت در فضای کسب‌وکار به قدری بی‌رحمانست که هر ایده مفید می‌تواند مزیت بزرگی برای بنگاه‌های متوسط و کوچک باشد. سروسامان‌دادن به بازاریابی می‌تواند فروش امسال شما را به شدت افزایش دهد. برای شروع این پنج استراتژی را برای رونق بازاریابی دیجیتال خود دنبال کنید:

۱-استراتژی بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

هر سال تعداد بیشتری از مردم زمان خود را صرف شبکه‌های اجتماعی می‌کنند و این زمان هر سال به نسبت سال گذشته بیشتر می‌شود، به تبع این زمان، هزینه بیشتری را هم صرف خرید کالا یا خدماتی می‌کنند که در شبکه‌های اجتماعی می‌بینند. این قاعده هم در مورد مشتریان سابق و هم مشتریان جدید شما صادق است و چه در مدل بازاریابی (B2B) و چه بازاریابی (B2C)  پاسخ می‌دهد.  با توجه به اینکه هر کاربر روزانه به طور متوسط دو ساعت را در شبکه‌های اجتماعی صرف جست‌و‌جوی محصولات مورد علاقه خود می‌کند، هیچ جایگزین واقع‌بینانه‌ای برای حضور در شبکه‌های اجتماعی وجود ندارد. شما باید در سال ۲۰۲۰ به طور کامل و هوشمندانه از رسانه‌های اجتماعی استفاده کنید.

۲- استراتژی صدا

گفتار، ابتدایی‌ترین شکل ارتباط انسانی است. بنابراین جای تعجب ندارد که تقاضای استفاده از خدمات صوتی آنلاین بسیار بالا باشد. رشد بالای دستیارهای خانگی صوتی در سال‌های اخیر موانع استفاده از خدمات صوتی آنلاین را بسیار کاهش داده است. برای هدف‌گذاری در استراتژی صوتی موثر، باید محتوای خود را با کلیدواژه‌های مرتبط بنویسید. در این محتوا حتما باید از جمله‌های بلندی استفاده کنید که در آنها پرسش‌های احتمالی کاربرانتان در مورد خدماتی که ارائه می‌کنید، پاسخ داده شود.

۳-سرمایه‌گذاری در نام تجاری و ویدئوهای لایو

انسان‌ها موجوات بصری هستند. این خصلت را با صوت ترکیب کنید، حاصل ویدئو خواهد بود. طبق برخی از تخمین‌ها، ممکن است تا سال آینده بیش از ۸۰ درصد ترافیک اینترنت  صرف ویدئو شود. ویدئو‌هایی با نام و نشان تجاری شما گزینه‌ای اساسی است که همزمان مشارکت، تهیه اطلاعات و تبادل‌نظر را یک‌جا گرد هم می‌آورد. تولید چنین ویدئوهایی اعتماد مخاطبان شما را بالا می‌برد و به سایر محتوای تصویری و نوشتاری شما اعتبار می‌دهد. ویدئو‌های لایو حالا بیش از همیشه مورد توجه قرار گرفته‌اند، چنین ویدئوهایی بیش از هرچیزی ابزاری تعاملی هستند و به توسعه روابط شما با مشتریان کمک می‌کنند. این ویدئوها اگر با احتیاط ساخته شوند، چندان خرجی هم روی دستان شما نمی‌گذارند.

۴-بازاریابی محتوای تعاملی

محتوایی که بر پایه تعامل تولید شده باشد، می‌تواند مانند ویدئوی لایو راهی برای کشف شیوه‌های جدید درآمدزایی باشد. با استفاده از راه‌های مختلف، مثل نظرسنجی، مسابقه، پرسش و پاسخ و اینفوگرافیک می‌توانید راهی را برای درگیرشدن بیشتر مخاطبانتان با برند خود به وجود بیاورید. برای مثال می‌توانید در اسنپ‌چت، از برچسب «دارای تاریخ انقضا» روی ویدئوهای خود استفاده کنید، با این برچسب مخاطبانتان می‌فهمند که محتوای شما برای مدت محدودی به نمایش خواهد آمد و به دلیل ترس از دست‌دادن فرصت، در محتوای تعاملی شما شرکت خواهند کرد.

۵-ادغام شیوه‌های بازاریابی دیجیتال و فیزیک

با اینکه حالا فروشگاه‌های آنلاین فروانانند، همیشه جایی برای حضور فیزیکی، مخصوصا برای کسب‌وکارهای کوچک‌تر وجود دارد. مردم خواهان چیزی بیش از یک فضا، فروشگاه یا ایده ساده هستند، می‌توان این جای خالی را با تابلوهای راهنما پر کرد، این تابلوها می‌توانند آخرین اخبار حراجی یا ورود اجناس جدید را خبر دهند. از چنین تابلوهایی می‌توانید هم در فضای دیجیتال، هم در بنرهای تبلیغاتی شهری و هم کارت‌های کلید هتل‌ها استفاده کنید.

 

گام‌های بعدی

اگر کسب‌و‌کار خود را از خانه انجام می‌دهید، پیداکردن شیوه مناسبی برای ادغام این استراتژی‌های بازاریابی می‌تواند از نظر زمانی، مالی و منابع دیگر برای شما دشوار یا مشکل‌زا باشد. یک آژانس تخصص بازاریابی دیجیتال می‌تواند این کار را برای شما ساده کند. چنین مراکزی می‌توانند با توجه به متخصصان و تجربه خود، استراتژی دقیق و حساب‌شده‌ای را برای تقویت کسب‌کار شما طراحی کنند.

 

منبع:

https://blog.jdrgroup.co.uk/digital-prosperity-blog/marketing-ideas-for-small-businesses-in-2020

 

0 Points


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *